Používaním tohto webu súhlasíte s uchovávaním cookies, tie používame na poskytovanie služieb, prispôsobenie reklám a zlepšovanie prostredia. Viac informácií nájdete tu.

GUAa HOME

GUAa HOME- bezchlórová dezinfekcia pre domácnosti

Rad výrobkov GUAa HOME je určený na dezinfekciu domácnosti od kúpeľní až po detskú izbu. Je ideálny na dezinfekciu podláh, sanitárnej keramiky, kuchynských liniek, obkladov a iných povrchov bez ohľadu na materiál. Veľmi účinne odstraňuje zdroje zápachu z práčky, chladničky, odpadkového koša. Dezinfekcia GUAa HOME si poradí s plesňou v kúpeľni, okolo okien, na stene za nábytkom, v pivnici a pod.
 
Dezinfekciu GUAa HOME možno použiť v materských a základných školách- dezinfekcia a odstránenie zápachu na toaletách, v umyvárňach, dezinfekcia lavíc a stolov, dezinfekcia hračiek, kľučiek, odstránenie zápachu z posteľného prádla, oblečenia a pod.
Dezinfekcia GUAa HOME je nehorľavá, nekorozívna- nepoškodzuje žiadne materiály ako sú sklo, keramika, drevo, kovy, plasty papier, textil, guma. Neobsahuje alkohol, aldehydy ani fenoly, nemá vedľajšie účinky.

 

Plesne

Výskyt plesní v domácnosti je veľký problém, ktorý by sme nemali podceňovať. Dlhodobý pobyt v miestnostiach zasiahnutých plesňami nám môže spôsobiť zdravotné problémy.
 
Pleseň je druh huby, ktorá sa tvorí kdekoľvek vo vlhkom prostredí- typicky okolo spŕch, práčok, sušičiek, v kuchyni okolo umývačky riadu, kuchynského drezu či v hline izbových rastlín. Vyskytujú sa však aj v tapetách, podlahových krytinách, obkladoch či za okennými rámami. Plesniam sa darí v zle odvetraných domoch a priestoroch. K svojmu prežitiu nepotrebujú kyslík a svetlo, stačí im vlhkosť a darí sa im i v prostredí, kde sa teplota pohybuje od 18-28 st.C. V takomto prostredí sa pleseň veľmi rýchlo množí a rozširuje spórami, ktoré sa prenášajú vzduchom aj na väčšie vzdialenosti. Vdychovanie spór plesní môže byť nebezpečné a najviac sú ohrozené deti, starí ľudia a ľudia so zlým zdravotným stavom. Okrem toho plesne uvoľňujú do ovzdušia prchavé látky( ketóny, aldehydy, estery) ktoré spôsobujú bolesti hlavy, dráždia oči, pokožku a poškodzujú sliznice dýchacích ciest.
 

Prípravky na likvidácia plesní v domácnosti

DEZISAN Spray – polymérny dezinfekčný prípravok v rozprašovači je určený na okamžité použitie. Neriedi sa.
 
DEZISAN – koncentrovaný tekutý dezinfekčný prípravok je určený na riedenie, a to do vodou riediteľných náterov alebo do rozprašovača ako náhradná náplň.
 
DEZISAN Profi- vysoko koncentrovaný tekutý dezinfekčný prprípravok určený na ďalšie riedenie do farieb, náterov, špárovacích hmôt.
Všetky prípravky DEZISAN sú aktívne likvidátory baktérií, vírusov a plesní s dlhotrvajúcim účinkom. Ide o tzv. biocídne prípravky, ktoré pôsobia na mikroorganizmy pomocou polymérov, ktoré obsahujú. Prípravky neobsahujú chlór, aldehydy, fenoly, estery ani alkohol. Na rozdiel od chlórových prípravkov majú polymérové prípravky DEZISAN nasledujúce vlastnosti:
 
  • Ošetrené miesta sú dlhodobo chránené proti opätovnému vzniku plesní
  • Nebiely ani inak nepoškodzuje ošetrené materiály- je možné nanášať aj na farebné nátery, tkaniny a iné materiály
  • Nedráždi pokožku-ide o polymérny preperát bez agresívnych látok
  • Pri nanášaní nepotrebujete špeciálne ochranné pomôcky
  • Bez zápachu

 

Likvidácia a prevencia vzniku a množenia plesní

Pleseň okolo okna – postriekame ložiská plesne prípravkom DEZISAN Spray, necháme pôsobiť asi 30 min, potom mechanicky odstránime ( napr. utrieme suchou handrou). Následne opäť ošetríme postriekaním sprayom a nástrek necháme zaschnúť. Na ošetrenom povrchu sa vytvorí polymérová vrstva, ktorá chráni pred výskytom plesne po dlhú dobu.
 
Pleseň na stenách – na miestach kde došlo k vytvoreniu plesne na maľbe treba zasiahnuť čo najskôr aby nedošlo k rozširovaniu plesne. Zasiahnuté miesta ošetríme postrekom prípravkom DEZISAN Spray a necháme dostatočne pôsobiť, najlepšie cez noc. Postrek opakujeme  a ešte za mokra pleseň mechanicky odstránime. Takto ošetrené miesto necháme vyschnúť. Do vodouriediteľnej farby pridáme koncentrovaný prípravok DEZISAN( 100-150ml DEZISAN-u na 1 kg farby) a postihnuté miesto pretrieme. Po zaschnutí sa vytvorí polymérna vrstva, ktorá zabezpečí ochranu pred vznikom plesne. Ak sa podarí odstrániť príčinu vlhkosti, pleseň sa už na tomto mieste opäť neobjaví. Ak príčinu vlhkosti nemožno eliminovať, takto ošetrená plocha je zabezpečená aspoň na obdobie 6 mesiacov.
 
Pri väčšom poškodení maľby alebo omietky je po ošetrení postrekom potrebné odstrániť nie iba maľbu ale aj omietku. Do bežných omietkových zmesí doporučujeme primiešať koncentrovaný DEZISAN Profi ( 150-200 ml na 1 kg zmesi) a následne do farby podľa pokynov vyššie.
 

Pleseň v kúpeľni

V kúpeľni sa pleseň tvorí v okolí umývadiel, vaní, sprchovacích kútov, v špárach obkladov a dlažieb. Pleseň sa prejavuje vo forme zelených, hnedých alebo čiernych miest (bodiek). Postihnuté miesto je potrebné ošetriť  prípravkom DEZISAN Spray a nechať pôsobiť, najlepšie až do úplného zaschnutia.
 
Následne odporúčame zbytky plesne mechanicky odstrániť a ošetrované miesto umyť. Preventívne odporúčame postrek opakovať aspoň raz za 14 dní. Pravidelná starostlivosť zaistí hygienickú čistotu vašej kúpeľne a pleseň sa znova neobjaví.
Pri stavebných úpravách je možné pridať koncentrát DEZISAN Profi do špárovacej hmoty. ( 150 ml DEZISAN Profi na 1 kg špárovacej hmoty).
 

Dezinfekcia kúpeľní a WC

Prípravky DEZISAN udržia vašu kúpeľňu a WC hygienicky čisté.
 
Dezinfekcia umývadla a vane
 
Nastriekať prípravok DEZISAN na umývadlo, vaňu a okolité priestory a nechať pôsobiť 15 min. alebo do uschnutia. Potom opláchneme ošetrený povrch vodou.
 
Dezinfekcia WC dosky
 
Prípravok DEZISAN Spray nastriekame na dosku a necháme pôsobiť 15 min. alebo do uschnutia. Tým sa zabezpečí hygienická čistota a baktérie budú zlikvidované.
 

Dezinfekcia podláh

DEZISAN pridávame priamo do vedra s vodou podľa dávkovania na nálepke na prípravku. Prípravok možno použiť s bežnými saponátmi. Nekombinujeme s inými dezinfekčnými prípravkami.
 
Prípravok DEZISAN možno použiť aj na dezinfekciu a odstránenie zápachu odpadkového koša, odstránenie zápachu v umývačke riadu, dezinfekciu linky a drezu, dezinfekciu dosky na krájanie potravín, dezinfekciu matracov, odstránenie zápachu z práčky či dezinfekciu hračiek.