Obchodné podmienky a informácie o Ochrane osobný údajov nájdete na tomto linku

Bazény

Bazény v minulosti

Už v dávnej minulosti ľudia oceňovali relaxačné a rehabilitačné vlastnosti vody a využívali jednoduché prírodnéprietokové bazény s termálnou vodou. Podobne aj bazény sa v priebehu vekov vyvíjali a postupne sa stali dostupnými stále širším masám. V súčasnosti si bazén našiel cestu do záhrad a domov v pomerne vysokom počte. Aj počasie vyhovuje stále lepšiemu a dlhšiemu využívaniu vonkajších bazénov. Pri výbere si preto musíme vyjasniť ako ho chceme využívať, či chceme bazén, ktorý rýchlo postavíme alebo chceme investovať vyššiu sumu a chceme si vybrať aj tvar prípadne jeho povrchovú úpravu.

Jednoduchšie bazény

Medzi najľahšie a najrýchlejšie postavené bazény patria plechové bazény s fóliou. Ide o bazény kruhového alebo oválneho tvaru.  Tieto bazény sú aj cenovo najdostupnejšie. Ich realizácia je pomerne rýchla a kúpať sa vo vlastnom môžete už za dva týždne.
 

Náročnejšie bazény

Cenovo náročnejšie sú betónové bazény vystlané ťažkou fóliou, ktorá sa zvára priamo na mieste. Výhodou týchto bazénov je ich tvarová rôznorodosť a tiež možnosť zabudovania prefabrikovaného alebo vykurovaného bazénového schodiska. Schodisko do bazéna uľahčuje vstup aj starším osobám alebo malým deťom a poskytuje miesto na príjemnú relaxáciu.  Bazénové fólie tohto typu ponúkajú širokú škálu farieb a vzorov.  Pri ich zváraní ich možno kombinovať a Váš bazén sa takto stane jedinečným.
 

Keramické a mozaikové bazény

Ďalej sa môžete rozhodnúť pre bazén vyložený keramikou alebo  mozaikou. Tento bazén bude cenovo aj časovo náročnejší.  Pred kladením bazénového obkladu je potrebné teleso bazény hydroizolovať tekutou fóliou, aby nedošlo k úniku vody z bazénu a jeho podmytiu. Podobne ako predchádzajúce bazény aj tieto môžu mať rôzne tvary a úpravy vnútorného povrchu.
 

Monolitné bazény

Dnes veľmi obľúbenými a finančne pomerne náročnými sú monolitné bazény buď z laminátu alebo sklokeramické. Takýto bazén Vám hotový dovezú na záhradu a priamo u Vás sa dorába už len bazénová technológia. Tieto bazény sú len v určitej škále tvarov a farieb, pretože ich výroba je náročná. Dodávka bazénu môže trvať aj 8 týždňov od objednávky v závislosti od vyťaženosti výroby.
 

Technológia bazénov

Okrem výberu typu a tvaru bazénu je dôležité umiestnenie bazéna na pozemku. Je dobré umiestniť bazén na južnej strane, aby voda v bazéne bola maximálne ohrievaná slnkom, ktoré bude cez deň svietiť . Takisto by bazén nemal byť postavený pod stromami alebo v ich tesnej blízkosti, pretože lístie a peľ zo stromov budú vodu v bazéne zbytočne znečisťovať a kaziť. Dôležitou súčasťou bazénu je technológia, ktorá Vám zabezpečuje správne prúdenie vody v bazéne a jej čistenie, aby náš bazén bol miestom pre relaxáciu. Správna technológia zabezpečí čistú a nezávadnú vodu  v bazéne. Jej zloženie závisí od veľkosti bazénu, jeho umiestnenia  a toho, či ide o bazén  skimmerový, alebo bazén s napnutou hladinou. Okrem bazénovej filtrácie môže obsahovať rôzne ohrevy, bazénový protiprúd a atrakcie. Efektným doplnkom každého bazéna je osvetlenie, či už jednoduché biele reflektory alebo LED farebné bazénové svetlá.
 
Kruhový bazén

kruhovy-bazen-v-záhrade

Oválny bazén

ovalny-bazen-v-zahrade

Nautilus bazén

nautilus-bazen-v-zahrade

Exkluzívny bazén

exkluzivny-bazen-v-zahrade