Obchodné podmienky a informácie o Ochrane osobný údajov nájdete na tomto linku

Chemoform pH-Mínus granulát 1,5kg

 
 

pH Mínus je prášok určený na zníženie pH, vhodný aj na prípravu roztokov do nádob pre automatické dávkovanie chémie. Dávkovanie: 10g na m3 zníži hodnotu pH o 0,2. Pri veľmi tvrdej vode je účinnosť nižšia a treba buď zvýšiť dávkovanie, alebo pomocou vhodného prípravku znížiť tvrdosť vody.

Dostupnosť Skladom (39 ks)
9,30 € / ks    
Kód tovaru 701-100811001
Značka Chemoform
Webová stránka značky chemoform.cz
Kategória Bazénová chémia
Záruka 2 roky
 

PRODUKT:

GHS: korozivne-a-zierave-latky GHS05

Čo je to pH?

pH je negatívny  logaritmus koncentrácie protónov alebo vodíkových iónov (H+) v kvapaline, v našom prípade vode. Ak je koncentrácia protónov vyššia ako koncentrácia oxidu vodíka (OH--), voda je kyslý. Ak je naopak koncentrácia protónov nižšia ako koncentrácia aniónov je voda zásaditá. Musíme poznať správnu pH v bazéne. Ideálna hodnota pH v bazéne sa pohybuje medzi 6,9-7,4 v závislosti od zakrytia bazénu a kvalite vody. pH morskej vody je medzi 8 a 8,5 a vysokohorskej vody okolo 7.

Regulácia hodnoty pH

Bez optimálne nastavenej hodnoty pH nie je možné sa správne starať o bazénovú vodu. Ideálne rozmedzie hodnoty pH sa pohybuje medzi 7,0-7,4.  Iba pri správne upravenej hodnote pH fungujú dezinfekčné prípravky na úpravu vody optimálne a ideálne ošetrujú bazénovú vodu. Voda pri nesprávnej hodnote pH môže spôsobovať koróziu alebo dráždenie. Hodnota pH je základ pri údržbe bazénovej vody. Hodnotu pH by ste mali kontrolovať minimálne raz za týždeň.

Hmotnosť 1.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.