Obchodné podmienky a informácie o Ochrane osobný údajov nájdete na tomto linku
 

BAZÉNOVÁ CHÉMIA A DOPLNKY

Bezchlórová chémia Chlórová chémia Úprava pH
bezchlorova-chemia-h2o-cool chlorova-chemia uprava-ph
Vločkovače Algicidy Špeciálne prostriedky
vlockovac algicid specialne-pripravky
Vôňe do vody Testery Sieťky a kefy
vone-do-vody_1 testery sietky-a-kefy
Vysávače Plaváky a teplomery Lepenie a opravy
vysavace teplomery lepiace-sady

 

 

 

      ZAJARNENIE BAZÉNA NA SEZÓNU

Denné teploty budú počas nasledujúcich mesiacov postupne stúpať a kúpanie vo vonkajšom bazéne prestane byť výsadou len otužilcov, alebo majiteľov zastrešených bazénov. Aby ste svoj bazén mohli počas nadchádzajúcej sezóny naplno využívať, musíte ho na začiatku sezóny dôkladne pripraviť. V prípade, že sa rozhodnete zveriť starostlivosť o Váš bazén do našich rúk a  využiť našu ponúkanú servisnú službu „ZAJARNENIE BAZÉNA“, o nič sa ďalej nestaráte. Po dohodnutí vyhovujúceho termínu, naši technici Váš bazén odborne pripravia a spustia do prevádzky pre novú kúpaciu sezónu. Vy si už len užívate aktívny relax vo Vašom bazéne. V prípade záujmu o servis zajarnenia, nás neváhajte kontaktovať na info@mariner.sk alebo telefonicky na 0902/340 000. Či už sa rozhodnete využiť naše služby alebo si zajarnenie urobíte svojpomocne, musíte spraviť niekoľko nasledovných dôležitých úkonov:

   Ak máme bazén zabezpečený a zakrytý zimnou plachtou túto očistíme od väčších nečistôt, aby nám pri jej odstraňovaní z bazéna tieto nenapadali do vody a pozorne ju snímeme z bazéna. Plachtu očistíme a odložíme na suché miesto pre ďalšie zazimovanie.

  Určite si pamätáme: bazén ste na zimu spustili, aby nedošlo k naplneniu trubiek vodou a ich popraskaniu.

   Zhodnotíme znečistenie vášho bazéna. Ak sa vo vode nachádza iba prach, vieme ho mechanicky odstrániť vysávaním. V prípade väčších mechanických nečistôt ich vyzbierame sieťkou. Ak sú v bazéne riasy, vieme ich eliminovať pomocou vhodnej chémie Chemoform Algicid a Chemoform Vločkovač.

   Ak je v bazéne vyzrážaný vodný kameň, tento musíme mechanicky odstrániť. Vodu z bazénu vypustíme a pomocou špecializovaných prostriedkov na odstraňovanie vodného kameňa produktom Chemoform Základný čistič, alebo prípravkom CTX-51 bazén poriadne očistíme. Je vhodné steny a rohy ošetriť Algicidným prípravkom, aby sme zlikvidovali usadené neviditeľné spóry rias.

   Náš tip: steny bazéna dobre opláchnite, aby sa chémia na čistenie nedostala do novo napustenej vody, kde by mohla  spôsobiť spenenie vody.

   Keď máme teleso bazéna dostatočne očistené a pripravené, dopustíme vodu a napojíme bazénovú technológiu. Skontrolujeme, či máme všetky komponenty technológie, ktorú sme na jeseň uschovali na suchom mieste a skompletizujeme ju. Vyskúšame, či nám všetko tesní a nikde nám nekvapká voda. Potom pristúpime k úprave vody. V prvom kroku upravíme hodnotu pH vo vode v rozmedzí stupnice od 7,0-7,4 (pH mínus alebo pH plus) Chemoform pH- alebo Chemoform pH+.

   Náš tip: Pri nedodržaní správnej hodnoty pH dochádza k neúmerne zvýšenej spotrebe dezinfekčných prípravkov, zákalu vody a dráždeniu očí a slizníc.

   Nasledujúcim krokom je dezinfekcia vody v bazéne. Prvotnú šokovú dezinfekciu vody chlórovom prevedieme cca trojnásobnou dávkou dezinfekčného prostriedku Chemoform chlórový granulát oproti následnému dávkovaniu v sezóne. Zlikvidujete tak organické a anorganické látky v novo-napustenej vode. Po dezinfekcii začína voda v bazéne pracovať. Môže vzniknúť zákal alebo sa voda v bazéne sfarbí. Biely, mliečny zákal znamená veľké množstvo organických nečistôt, príliš tvrdú vodu alebo kombináciu oboch. Hnedé zafarbenie indikuje vysoký obsah železa, zelený zákal prítomnosť medi vo vode. Podľa zafarbenia vody sa rozhodneme aké prípravky ďalej použijeme na úpravu vody v bazéne.

  Náš tip: V prípade silného zafarbenia vody sledujete až do vyčistenia aj čistotu filtračného média a priebežne filter prepierate.

Ak sa vo vode objavil biely zákal a my vieme, že máte tvrdú vodu pridáme do bazéna špeciálny prípravok Calzestab Eisenex. Ten neutralizuje vodný kameň, viaže ho na seba a bráni jeho usadzovaniu. Do vody, ktorá obsahuje veľa rozpustených solí kovov pridáte prípravok Chemoform Metal Magic, ktorý kovy odstraňuje a bráni ich usadzovaniu na stenách.

    Teraz je bazén pripravený na sezónu. V priebehu sezóny sledujete úroveň pH vo vode, pridávate dezinfekčné prostriedky a podľa potreby vločkovač na odstraňovanie rias.

 


Sme dodávateľmi bazénovej chémie špičkových značiek ako je Chemoform, Astralpool, BTW UK Ltd, Eliga, H2O COLL, Happy-Pool GMBH, Kerlis, Lacoform, Vágnerpool, Zodiaca iné na Slovensko. Nami dodávaná bazénová chémia, ako aj chémia do víriviek, chémia do sauny, príslušenstvo a náhradné diely, sú vyrábané priamo v krajinách EU a spľnajú tie najvyššie známky kvality.


Tip na sezónu

Chlorove tablety pomalurozpustne 200g
Chemoform Multifunkčné tablety pomalorozpustné, maxi 1kg
Kód: 701-101901008
Značka: Chemoform
Záruka: 2 roky
  • 22 €
    9 %
20 € / ks
Skladom
   
Chlorovy granulat 1kg
Chemoform Chlórový granulát 1kg
Kód: 701-101901007
Značka: Chemoform
Záruka: 2 roky
18,50 € / ks
Skladom
   
pH minus granulat 1kg
Chemoform pH-Mínus granulát 1,5kg
Kód: 701-100811001
Značka: Chemoform
Záruka: 2 roky
9,30 € / ks
Skladom